• Aanpassingen na de migratie van de Server

    We beschrijven hier hoe u de instellingen in Outlook moet aanpassen voor de nieuwe server. We doen dit voor Outlook Er zijn ook verschillende andere pakketten om de e-mail binnen te halen op uw computer en die werken allemaal net even anders. Zelfs zijn er vele versies van Outlook in gebruik. Maar de instellingen die gedaan moeten worden kunnen net op een iets andere plak staan dan dat we hier aangeven. De servernamen, poorten en andere instellingen blijven gelijk.

    Bij sommige (recente) Outlook zal de e-mail gewoon werken. Dus als er mail binnen komt en u kunt mail versturen hoeft u verder niets te doen. Als het niet werkt of als u foutmeldingen krijgt staan hieronder de procedure hoe verder te handelen. 

    De instructies hoe te handelen staan hieronder beschreven.

    1. U gebruikt nu webmail met het programma Horde (groene gebruikersinterface)
    2. U laat u FEHAC-emails doorsturen naar een uw eigen emailadres
    3. Uw email staat op de Microsoft Exchange server, dat geldt voor Rob, Eveline en Henk.
    4. U haalt u FEHAC-emails op naar uw ‘Email client’ zoals bijvoorbeeld Outlook

    Voor de opties "A", "B" en "C" zijn er geen aanpassingen nodig. 

    De optie "D" U haalt uw FEHAC-emails op naar uw ‘Email client’ zoals bijvoorbeeld Outlook

    Na de migratie moet u in uw mailprogramma (dat heet ook wel ‘Mail client), zoals bijvoorbeeld in Outlook, zelf enkele aanpassingen doen. Dat is nodig om weer mail te kunnen verzenden en ontvangen. Er zijn daarin 2 manieren uw email te synchroniseren c.q. op te halen naar uw computer.

    Via IMAP en SMTP. In dat geval heeft uw op uw computer een actuele kopie van de email die op de FEHAC-server staat. Als u een email verwijderd op uw computer, gebeurt dat meteen ook op de e-mailserver.

    Via POP en SMTP. in dat geval haalt u de emails op van FEHAC-mailserver op en worden die automatisch na een paar weken, afhankelijk van de instellingen, van de FEHAC-server verwijderd.

    U heeft met een reeds eerder ingestelde Outlook hier geen invloed op. Als u IMAP gebruikt blijft u dat gebruiken en als u POP gebruikt blijft u dat ook doen. 

    Het is belangrijk om eerst te bepalen welk protocol u gebruikt. We hebben hier twee opties, er wordt nu gebruik gemaakt van een POP of een IMAP Account. U kunt dat controleren door de volgende stappen uit te voeren:

    • Start Outlook op
    • Ga in Outlook naar Bestand
    • Kies Accountinstellingen (Afbeelding - 01)
    • Kies nog een keer Accountinstellingen (Foto - 02)
    • Select selecteer het juist account
    • Achter de naam zie je hier het type staan, POP/SMTP of IMAP/SMTP (Foto - 03)
  • Druk op de knop hieronder die correspondeert met het juiste protocol, u gaat nu naar een pagina waarvoor het type POP of IMAP uitgelegd wordt hoe deze moeten worden ingesteld.