• Alberto Scuro (Italië) nieuwe president FIVA

    (FIVA) Bunnik, 28 november 2025

    Alberto Scuro, voorzitter van de Italiaanse Automotoclub Storico Italiano (ASI), is verkozen tot voorzitter van de FIVA. Hij volgt Tiddo Bresters uit Nederland op, wiens tweede termijn van drie jaar is afgelopen.

    Deze verkiezing vond in Brazilië plaats op 21 november 2025 tijdens de Algemene Vergadering 2025 van de FIVA. Nataša Grom Jerina, die tot voor kort Vice-President Culture & Youth was, werd gekozen tot nieuwe Senior Vice-President Internal Relations. Karlheinz Jungbeck van het Duitse nationale FIVA-lid ADAC, volgt haar in die functie op. De FEHAC feliciteert alle drie met hun nieuwe positie en ziet uit naar een intensieve en positieve samenwerking.

    Tiddo Bresters stelde zich kandidaat voor de FIVA-arbitragecommissie en werd verkozen, naast J.J. Dolleman en Carlos Scoseria die al langer in deze commissie zitten. Jos Theuns, die ook kandidaat was voor het FIVA-voorzitterschap, blijft aan als Senior Vice-President voor External Relations. De samenstelling van het nieuwe FIVA-bestuur is hier te zien

    Alberto Scuro voerde campagne met als doel de globalisering van de FIVA te bevorderen en de interactie met de leden te vergroten. Ook gaat hij zich inzetten om een deel van het mobiel erfgoed tot UNESCO werelderfgoed te verklaren. Een veel omvattend digitaal portaal van mobiel erfgoed staat ook op zijn wensenlijst. De ontwikkeling van ‘Register Erfgoed van de weg’ van de FEHAC sluit daar prima op aan.

    Het is de bedoeling dat FEHAC-bestuurslid Hans Hoving (FEHAC-commissie Duurzaamheid) in de toekomst deel gaat uitmaken van de commissie Culture & Youth. In deze commissie is een plaats vrijgekomen door het vertrek van Nataša Grom Jerina naar de Commissie Internal Relations. Gesprekken daartoe zijn gaande. Bert Pronk (Public Affairs) blijft lid van de Legislation Commission.

    Om hoge kosten vermijden volgden Bert en Hans, samen met Laszlo Mogyoròssy (FIVA ID Cards en FEHAC-commissie personenauto’s) de Algemene Vergadering niet in Brazilië, maar via een beeldverbinding in Luxemburg. Zij deden dat samen met collega’s uit Luxemburg, Zwitserland, Duitsland, Liechtenstein en Oostenrijk. In dit kader bedanken wij onze Luxemburgse collega’s (LOF) voor hun inzet om deze Live Viewing te organiseren.

    De FEHAC is lid van de FIVA, de koepelorganisatie die sinds 1966 wereldwijd de belangen behartigt van de eigenaren van historische voertuigen. FIVA is de afkorting van “Fédération International des Véhicules Anciens. De FIVA vertegenwoordigt de belangen van 81 aangesloten landenorganisaties. Voor de FEHAC ligt de nadruk van deze belangenbehartiging in Europa, met name bij de EU, de Europese Commissie en het Europees Parlement. De FIVA kent een aantal commissies, zoals Events, Motorcycles, Utilitarians (bedrijfsvoertuigen), Culture & Youth (Cultuur en Jeugd), Technical en Legislation (Wetgeving en lobby).